Gündem

Almanya polisinden 13 yaşındaki çocuğa şiddet

Almanya’nın Duisburg kentinde yaşayan E.A seçim afişi yırttığı gerekçesiyle polisler tarafından ters kelepçe müdahalesiyle karakola götürüldü. Sosyal medyaya yansıyan görüntüler gündem olurken çocuğun babası ise oğlunun vücudunda darp izleri bulunduğunu ve psikolojinin bozulduğunu belirtti.

Düsseldorf iline bağlı Duisburg kentinde 13 yaşındaki Türk kökenli E.A, seçim afişi yırtma gerekçesi ile polislerin sert müdahalesine maruz kaldı. Seçim afişini yırttığı gerekçesiyle ihbar edilen E.A, 12 Nisan Salı günü polis ekiplerini tarafından omzuna bastırılıp ters kelepçe takılarak karakola götürüldü.

Sosyal medyada gündem olan görüntülerde çocuğun polislerin müdahalesi sırasında ağladığı fakat polislerin dikkate almadığı kaydedildi.Olay sonrasında E.A’yı hastaneye götürdüklerini ve oğlunun kafasında, boynunda ve sırtında darp izleri bulunduğunu belirten baba Mustafa Ersen Altıntaş 13 yaşındaki bir çocuğa ters kelepçe takılarak karakola götürülmesinin yasal olmadığını belirterek, polisler hakkında dava açacaklarını ifade etti.

Fotoğraf: İHA

Leave a Reply