Türkiye

Aleyna Karaca ISF Gymnaside Atletizm Dünya Şampiyonası’nda dünya ikincisi oldu

Erdek Atletik Gençlik ve Spor Kulübü’nün milli sporcusu Aleyna Karaca, 14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Fransa’da gerçekleşen 70 ülkeden, 3 bin 500 sporcunun katılım sağladığı ISF Gymnaside Atletizm Dünya Şampiyonası’nda Dünya 2.’si oldu.

Yarışma öncesinde vermiş olduğu röportajında Fransa’dan güzel bir başarıyla dönmeyi hedeflediğini belirten belirten Aleyna Karaca, “İlkokul 3. sınıftan beri hem öğretmenim, hem antrenörüm olan Niyazi Gülhan ile birlikte aralıksız çalışıyoruz. Bugüne dek ulusal ve uluslararası yarışmalarda toplam 73 madalya kazandım. Antrenörümle birlikte ülkemizi ve bayrağımızı yurt dışında üç kez büyük bir gururla temsil ettik. Bu kez de Fransa’da, 70 ülkeye karşı ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız.’’ ifadelerini kullanmıştı.

Bizlerde Avrupa TV ekibi olarak Sporcumuz Aleyna Karaca’yı ve Erdek Atletik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan’ı başarılarından dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Leave a Reply