Gündem Türkiye

Ak parti İstanbul milletvekili Zafer Sarıkaya Maasmechelen’de Türk vatandaşları ile buluştu.

Adalet ve kalkınma parti İstanbul milletvekili Zafer Sarıkaya Maasmechelen Tevhid camiinde vatandaşlarla buluştu.
Konuşmasına başlamadan önce yurt dışı seyahatine çıktığını öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini aradığını ve Belçika’lı Türklere selamını iletmisini istediğini belirtti, konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ilettikten sonra başladı.
“Avrupalı Türkler çok farklı ve birbirine bağlı, Allah ayağınıza taş değdirmesin. Zaman zaman farklı düşündüğümüz noktalar var, ama o farklı bakışlarımız ayrışma sebebi olmaması gerekir. Toplumda farklı düşünenleri farklı kesimlere itmememiz gerekir. Hepimizin ortak meselesi var, ülkemizde alevi kardeşimin de aynı sorunu var suni kardeşiminde ülkemiz sınırları içerisinde yaşayan herkes kardeşimizdir. Bizim daha çok kapıya gitmemiz gerekir, daha çok çalışmamız gerekir.”

Demokrasiyi biz getirdik.

“Ülkenin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. 2014 yılında bu demokrasiyi getirdik. 2008 yılında çıkardığımız kanun ile 2012 yılında Avrupalı Türkler ilk defa kendi ülkelerinin kaderini belirleme hakkını aldı.”

Soru:
Türkiye mal varlığı bilgileri neden Avrupa’ya veriliyor?

Cevap:
Sadece Türkiyenin tek taraflı paylaşımı değil dünya da tam 142 ülkenin dahil olduğu bir sistem bu. 2019 yılı için Türkiye 53 ülkeye bilgi verdi ve 56 ülkeden bilgi aldı. Yani tek taraflı bilgi alışverişi yapmıyoruz.

Onur Akpınar

Leave a Reply