avrupa Türkiye

Ahlaksız Sosyal Medyacı Türkiye’ye deport ve kadına taciz iddiaası

Avusturya’da sokak röportajında bir kadını taciz eden YouTuber Mesut Can Eray sınır dışı edildiğini açıkladı.

Viyana’da yaptığı sokak röportajlarıyla ünlü olan Mesut Can Eray , Viyana’da yoldan çevirdiği bir kadına ”Önünü dön, yakına gel bakayım” dedikten sonra, ‘‘Ya aile var burada utanmıyor musun? Böyle giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun. Ben mesela buraya abdestli geldim, abdestim kaçtı. Böyle giydiğin için. İnsan üstüne bir şey giyer. Harbiden çok terbiyesiz terbiyesiz şeyler yapıyorsunuz” şeklinde konuştu. Genç kadının Türkçe bilmediği için hakaretleri anlamadığı ve Eray’a gülümseyerek yanıt verdiği görüldü.

VİYANA POLİSİ HAREKETE GEÇTİ

Videonun sosyal medyada yayılmasının ardından çok sayıda kişi Eray’ın yaşadığı ülkede bulunmasını ve hakaret ettiği için yargılanmasını talep etti.

Polis, videoyu paylaşan Recep Baltaş adlı bir hesaba yanıt verdi ve konuyla ilgili harekete geçtiklerini söyledi. Mesut Can Eray, YouTube’dan yaptığı açıklamada, ”Deport edildim. Pasaportumu ve her şeyimi aldılar. Yurtdışına çıkamıyorum. Çektiğim videolar yüzünen çıkamıyorum. Artık Türkiye’deyim. İşime geldi. Mizah videoları çekeceğim” dedi.

Avrupa TV ekibi olarak bu şahsı kınıyoruz ve toplumumuza böylesi ahlak içermeyen videoları izlememeye davet ediyoruz.

Leave a Reply