Köşe Yazıları Spor Türkiye

Adem Güller: Türkiye futbolu tamamen farklı ve enteresan

Futbol yorumcumuz Adem Güller yorumluyor:

Bu hafta sonu oynanan futbol musabakalarına bakarsak Türkiye ligi tamamen farklı ve enteresan olaylara şahit. Ama bunda bence teknik adamların da çok büyük bir etkisi va. Sürekli değişen sistem hamleleri ve kadro yapılanması bence en büyük etken. Benim şahsi fikrim Türkiye’de hakem hataları hiç bitmeyecek ve gelişmeyecek ne yazikki. Fenerbahçe-Galatasaray derbisini izledikten sonra bir an şaşkınlık yaşadım herkesin beğendiği orta hakem bence yine çok yanlış kararlar verdi. Fenerbahçenin de çıkarmış olduğu kadroda genç yeteneklere yer verilmemesi en büyük dezavantaj ve hayal kırıklığıydı.

Derbide gördüğümüz Galatasarayın tamamen genç ve dinamik futbolcularıyla Fenerbahçe defansını tamamen allak bullak etti. İcardi faktörü de var son yarım saatte oyuna soksaydı okan hoca skor daha da farklı olabilirdi.

Trabzonsporu konuşacak olursak, Abdullah hoca ve öğrencileri evinde kaybetmiyor.

Tuhaf olan aynı kadro deplasmanda farklı sonuçlar ile mağlup oluyor. Burda bence bu kötü sonuçlar Abdullah hocaya yazılmalı. Eğer sen deplasmanda aynı kadroyla ağır yenilgi alıyorsan rakiplerine hiç calışmamışsın demektir. Hakem hataları her maçta olduğu gibi yine bu maça da damga vurdu. Trabzonspor için çalınmamış çok net ve açık bir penaltı pozisyonunu ne orta hakem nede VAR hakemleri görmedi.

Leave a Reply