avrupa Gündem

6 kişi 17 yaşındaki Türk kızına saldırdı

Almanya’da skandal! Almanya Berlin’de 6 kişi 17 yaşındaki türk kızına saldırdı.

17 yaşındaki Dilan Sözeri, tramvaya bindiği esnada 3’ü kadın toplam 6 kişilik grup tarafından “pis yabancı” ve “geldiğin yere geri git” şeklindeki ırkçı hakaretlere maruz kalmasının ardından Greifswalder Strasse İstasyonu’nda aynı grup tarafından darp edildi. Sözeri, saldırının ardından hastaneye kaldırılırken, beyin travması geçirdiği ve vücudunda darp izleri bulunduğu bildirildi.

SALDIRGANLAR SERBEST BIRAKILDI

Olayın duyulmasının ardından Berlin polisi saldırı ile ilgili soruşturma başlattı. Polis tarafından yapılan açıklamada, 17 yaşındaki bir genç kız ile 6 kişilik bir grup arasında tramvayda tartışma yaşandığı ifade edilerek, 6 kişilik grubu maske takmaları gerektiği konusunda uyaran genç kızın ırkçı hakaretlere maruz kaldığı bildirildi.
Genç kızın tramvaydan indikten sonra Greifswalder Strasse İstasyonu’nda saldırıya uğradığı ve darp edildiği aktarılan açıklamada, saldırının bir kısmını cep telefonuyla kaydeden Sözeri’ye ait görüntülerde saldırganlardan birinin tespit edildiği ve saldırganlardan 3’ünün bir barda yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.
Gözaltına alınan saldırganların kimlik tespitinin ardından serbest bırakıldığı açıklandı.

Kaynak: Türkiye gazetesi

Leave a Reply